Aktualności

Zamkowe orientowanie się w terenie

25 maja, tym razem wyjątkowo nie w rzepnickim lesie, a wokół bytowskiego zamku, odbyły się międzyszkolne zawody w biegu na orientację. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć naszych uczniów, którzy ochoczo podjęli się rywalizacji z innymi amatorami orientowania się w terenie. Tegoroczna wyjątkowość trasy polegała na jej nieskomplikowaniu i krótkiej odległości, bowiem liczyła ona trochę ponad 1 kilometr. To był sprint w trudnych warunkach pogodowych: upał i podmokły teren, poza tym trzeba było się wspinać, by zdobyć konkretne punkty. Zdecydowana większość uczestników poważnie podeszła do tematu, chcąc za wszelką cenę uzyskać, jak najlepszy wynik. Wielu z nich się przewróciło, albo porządnie pobrudziło swe buty i spodnie. Ot, specyfika biegów na orientację.

W klasyfikacji dziewczyn najwyższe, bo drugie miejsce zajęła nasza tegoroczna absolwentka Marlena Piankowska (III LO), która pokonała trasę w niecałe 13 minut. Marlena to specjalistka w biegach na orientację. To był jej trzeci start i trzecie podium. Wśród chłopców rywalizacja była zażarta, a o zwycięstwo walczyło kilku z nich. Różnica czasowa między zwycięzcą, a zawodnikiem, który zajął 4 miejsce wyniosła raptem 45 sekund. Ostatecznie 2 miejsce zajął Patryk Stencel (I TI), 3 był Damian Diks (II LO), a tuż za podium zjawił się Jakub Szypryt (II TI). Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, maskotkę i inne gadżety. Najlepsi okazałe puchary. Dziękujemy Nadleśnictwu Bytów za zaproszenie oraz profesjonalnie przeprowadzenie zawody.  Warto nadmienić, że nasze szkolne zawody były tylko przygrywką do dwudniowych zmagań w ramach XIX Mistrzostw Leśników, które odbyły się w Bytowie.