Aktualności

Konstytucja uchwalona

22 maja na auli szkolnej odbyła się inscenizacja uchwalenia Konstytucji III maja, w którą to zaangażowani byli uczniowie klas: I TI, II TI oraz II TS. Nietypowa lekcja historii składała się z dwóch części: filmiku ukazującego pochody pierwszomajowe na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz montażu słowno- muzycznego. Nasi aktorzy odegrali

scenkę, która miała miejsce w klasie, gdzie niechętnie i bez pasji przygotowali się do sprawdzianu z historii. Wówczas pan nauczyciel wpadł na pomysł, by na lekcję zaprosić panią Konstytucję, która chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Ten niecodzienny sposób przedstawienia kolejnej rocznicy (już 222) uchwalenia najstarszej europejskiej konstytucji miał na celu uświadomienie jak wielkim wydarzeniem historycznym była owa majowa ustawa zasadnicza. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wykorzystali czas pobytu na auli i chociaż w niewielkim stopniu zrozumieli, że Polska ciekawymi wydarzeniami stoi! Że historia też może być interesująca i że naród który jej nie pielęgnuję traci tożsamość. Przesłaniem inscenizacji było hasło: WOLNOŚĆ- KOCHAM I ROZUMIEM. Jeżeli pojmiemy, czym jest wolność i jak z niej korzystać, będzie nam łatwiej funkcjonować we współczesnym świecie.

Joomla 3 templates
Thursday the 7th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów