Aktualności

Nasze Kaszuby

3. czerwca 2014 roku odbyła się w naszej szkole lekcja regionalizmu. Uczestniczyły w niej zaproszone klasy wraz z opiekunami oraz dyrekcja. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego przygotowali program artystyczny. Można było usłyszeć m.in.

Pana Tadeusza po kaszubsku, tekst hymnu czy żartobliwą gadkę po kaszubsku. Lekcja odbyła się w świetlicy nad biblioteką, którą to salę pięknie przystroiła kaszubskimi motywami pani Aniela Jereczek. Uczniowie mieli okazję poznać kaszubską gościnność, po występie czekały na nich pyszna drożdżówka i chleb ze smalcem. Na scenie wystąpili: Sylwester Bukowiński z klasy III TI, Radosław Neumuller, Julia Starzyńska, Marcin Cichosz i Krystian Leszczyński z klasy II TI, Barbara Stoltmann z II K, Tomasz Połczyński z III TI oraz Sylwester Kręcki z II TI. Jako ostatnia wystąpiła po raz drugi Julia Starzyńska i zaprezentowała piosenkę „ Dni, których nie znamy”  po kaszubsku. Śpiewając ten utwór, reprezentowała naszą szkołę na V Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów w Lipnicy. Artystów przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego – Anna Cichosz. Za aktywny udział w przygotowaniu lekcji regionalizmu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła im pani dyrektor.

Joomla 3 templates
Thursday the 7th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów