Aktualności

Lekcja regionalizmu

18 czerwca odbyła się w naszej szkole lekcja regionalizmu. Przygotowali ją uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego pod opieką pani Ani Narloch. Zaproszeni uczniowie mieli okazję posłuchać między innymi wierszy Jana Brzechwy przetłumaczonych na język kaszubski, czy dowcipów w języku kaszubskim. Mieli również okazję przekonać się jak wygląda

kaszubska gościnność. Współorganizatorka lekcji regionalizmu – pani Aniela Jereczek przygotowała tradycyjny kaszubski poczęstunek: chleb ze smalcem oraz drożdżówkę. W lekcji regionalizmu udział wzięli: Krzysztof Windorpski i Radosław Mallek z klasy I TI, Grzegorz Stanisławski z klasy I TS, Aleksandra Zmuda Trzebiatowska z klasy  2 C, Filip Kulas, Adam Gross i Sebastian Matyszewski z klasy II TI oraz Krystian Leszczyński, Radosław Neumuller i Julia Starzyńska z klasy III TI.

Joomla 3 templates
Thursday the 7th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów