Aktualności

I Turniej Sprawnościowy gimnazjalistów KADET ZSP 2016

11 dnia czerwca w naszej szkole odbył się „I Turniej Sprawnościowy gimnazjalistów KADET ZSP 2016”, w którym udział mogli wziąć przedstawiciele klas trzecich gimnazjów leżących na terenie powiatu bytowskiego. Zawody te odbyły się w czterech konkurencjach: rzut granatem do celu, tor sprawności fizycznej (tzw. tor policyjny), test wiedzy dotyczący zagrożeń, pierwszej pomocy i służb mundurowych oraz pierwsza pomoc. Uroczyste rozpoczęcie sportowych zmagań odbyło się w obecności Starosty Powiatu Bytowskiego Leszka Waszkiewicza, Komendanta PSP w Bytowie st. bryg. Lecha Chrostowskiego oraz zastępcy Komendanta KPP w Bytowie nadkomisarza Andrzeja Hasulaka. Zabawa 

była przednia, młodzi ludzi z uśmiechem na twarzy podejmowali postawione przed nimi zadania. Co ciekawe nie było po nich widać jakiegoś niepotrzebnego zacięcia i jak mówią młodzi spiny. Odnosi się wrażenie, że po prostu świetnie się bawili, a rywalizacja o atrakcyjne nagrody, puchary, medale spadła na dalszy plan. Po trzech godzinach intensywnego intelektualno- fizycznego wysiłku, który trzeba było włożyć, aby podołać wyzwaniu, gimnazjaliści i ich opiekunowie oraz organizatorzy raczyli się pyszną zupą gulaszową. W oczekiwaniu na wyniki, Pan Michał Cieśliński- strażak i ratownik z PSP w Bytowie, zaprezentował resuscytację krążeniowo- oddechową z użyciem AED, czyli automatycznego defibrylatora zewnętrznego. W ćwiczeniach tych udział wzięli zarówno uczestnicy zawodów, jak również nasi uczniowie. Koniec końców, po miło spędzonym czasie, Pani Dyrektor ZSP w Bytowie podała ostateczne wyniki. Mistrzami powiatu bytowskiego w I Turnieju Sprawnościowym o Puchar Starosty Powiatu Bytowskiego zostało Gimnazjum w Borowym Młynie. Srebrne medale za piersi zawisły uczniów z Gimnazjum w Parchowie, a na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele Gimnazjum w Nakli. Oprócz klasyfikacji drużynowej toczyła się również walka w klasyfikacji indywidualnej. Tutaj najlepszy okazał się Karol Trzebiatowski (Gimnazjum Nr 2 w Bytowie). Drugie miejsce przypadło Radosławowi Łopato (Gimnazjum nr 1 w Bytowie), a trzecie Dawidowi Breszce (Gimnazjum w Borowym Młynie). Ostatecznym akordem sobotniego turnieju było wspólne zdjęcie. Trzeba przyznać, że zawody te okazały się naszym wspólnym sukcesem, co potwierdzały kuluarowe rozmowy prowadzone przez opiekunów, którzy mocno zaangażowali się w motywowanie i dopingowanie swoich podopiecznych. W przyszłym roku spotykamy się ponownie! Na koniec należy podziękować wszystkim zaangażowanym. Finansowego wsparcia udzieliło nam Starostwo Powiatowe w Bytowie i Urząd Miejski w Bytowie. Merytorycznie na wysokości zadania stanęli Pani Karolina Bazal (ratownik medyczny) oraz Pan Michał Cieśliński. Zawody te nie odbyłyby się również, gdyby nie obecność naszych uczniów, przede wszystkim z I LO MS oraz I TI i II K, dlatego też wielkie słowa podziękowania płyną w ich kierunku, ponieważ świetnie wywiązali się z zadań, które zostały im przypisane, pracując z pełnym zaangażowaniem. Nad całością turniejowych zmagań czuwali jednak nauczyciele- Panie Ewelina Dolna i Sylwia Kontny- Białogłowicz oraz Panowie Ryszard Ginter, Konrad Kurkiewicz i Łukasz Kowalski oraz Nasza Dyrekcja. Do zobaczenia za rok!

Joomla 3 templates
Thursday the 7th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów