SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGATĄ MARZEC (2)

25 kwietnia w ramach XXVIII Słupskiej Wiosny Literackiej w Bibliotece Pedagogicznej w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie z Agatą Marzec – słupską literatką. Rodowita słupszczanka, absolwentka polonistyki. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Reminiscencje” 2016, w listopadzie 2017 roku ukazał się jej tom wierszy „A w moim ogrodzie rosną”, który odsłonił niezwykłą wrażliwość autorki na słowo oraz współczesną kulturę. Na co dzień uczy języka polskiego, opiekuje się szkolną biblioteką i pracuje jako instruktor fitness. W swojej twórczości opisuje przede wszystkim zakamarki duszy człowieka, jak również jego wewnętrzne dylematy. W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Pani Agata emanowała wyjątkowym ciepłem i od razu zaangażowała młodzież do pisania.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD ISKRY

25 października w Bibliotece Pedagogicznej w Bytowie uczniowie, uczestniczyli w spotkaniu z młodą pisarką fantasy z Krakowa, autorką powieści ISKRA.

Katarzyna Tkaczyk przyjechała z Krakowa z wykształcenia jest kulturoznawcą. Na co dzień pracuje jako copywriter, czyli pisze m.in. teksty reklamowe. Od 2015 r. jako Valakiria aktywnie działa na Wattpadzie, gdzie publikowała w częściach Iskrę –to pierwszy tom z czterech z planowanej serii Ognistej. Jest to powieść fantasy dla młodzieży, w której główny bohater Olav odkrywa, że posiada niezwykłą moc… Pani Katarzyna bardzo ciekawie mówiła o procesie tworzenia utworu: od momentu jego powstania do wydania, z chęcią odpowiadała na wszystkie pytania młodzieży. Zachęcała młode osoby, które myślą o pisaniu, do tego, żeby nie bały się próbować i zamieszczały w sieci swoje utwory.

Dzięki organizatorom spotkania – Bibliotece Pedagogicznej i Klubowi WERS – mieliśmy możliwość poznać autorkę i jej twórczość. Z pewnością wielu obecnych zachęciła do sięgnięcia po lekturę swojej powieści lub zainspirowała do pisania własnych utworów.

Pragnę poinformować, że została zakupiona powieść ISKRA i znajduje się w bibliotece, oczywiście z autografem autorki.

Siostro, bracie – jak się macie?

Mam się dobrze a nawet bardzo dobrze. Tak na to zawołanie odpowiedziała Martyna Peplińska z klasy I LO i na potwierdzenie swych słów wysłała konkursowe zdjęcie. Zdjęcie-petarda, zgarnęło nagrodę główną, ufundowaną przez dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku. Konkurs fotograficzny o wdzięcznej nazwie ,,W życiu piękne są tylko chwile…”, skierowany był do wszystkich placówek oświatowych w województwie pomorskim. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 12-02-2021. Oprócz Martyny, w konkursowe szranki, stanęło jeszcze 5 osób z ,,grupy kaszubskiej”, z klasy I AW, I LO, i III LO.

Wszystkim uczestnikom, za udział w konkursie dziękujemy, a Martynie Peplińskiej – Gratulujemy!

Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, gdyż jak wiadomo fortuna kołem się toczy…

Energetyczny buziak

Do wszystkich pozytywnie zakręconych ludzi,

nie ważne czy osobnik mniejszy, czy już całkiem duży.

Tegoroczna akcja była taka,

nazbierać jak największą górę groszaka.

Cel akcji był niezwykle ważny,

bo temat onkologii jest bardzo poważny.

I choć nie umiemy przegonić raka,

to chcemy chorym dać energetycznego buziaka.

Kolorowym sercem ich obdarzyć,

By nie przestali śmiać się i marzyć.

I to właśnie z tego powodu moi mili,

na prośbę biblioteki, uczniowie z Samorządu Szkolnego chodzili.

Od drzwi do drzwi pukali

i słodko Wam w oczy zaglądali.

Zaglądali i do akcji namawiali,

aż całą puszkę grosza uzbierali.

A dokładnie 478,90 złotych tego było,

piękna suma, o takiej nawet nam się nie śniło.

Tym, które na co dzień głowę w książkach trzymają

i czasem różne bajki opowiadają.

I z tej okazji dziękujemy Wam szczerze,

radości i spełnienia z dobrego uczynku nikt Wam nie odbierze.

A pamiętacie stare chińskie przysłowie o tym że karma wraca?

A więc bycie dobrym człowiekiem po prostu się opłaca!
 

Podczas tegorocznej akcji zostało uszytych 70 poduszek w kształcie serc i 80 torebek. Dziękujemy za wsparcie i pomoc. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji szycia asortymentu terapeutycznego dla oddziałów onkologicznych. Zapraszamy do współpracy z Fundacją 3 Maliny.

Nowości biblioteczne

Nowe książki dostępne w bibliotece szkolnej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
 
Rok 2020 bardzo korzystny dla naszej szkolnej biblioteki, ponieważ otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych, dzięki którym księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 500 pozycji książkowych i 15 audiobooków o łącznej wartości 15 100 zł. 
 
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji programu. Dyrekcji za akceptację i wsparcie. Księgowej za czuwanie nad finansami, wszystkim nauczycielom za współpracę i pomoc w realizacji przyjętych zobowiązań, rodzicom za zaufanie, uczniom za zainteresowanie i mobilizowanie do pracy.
Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania i wypożyczania, bo Panie w bibliotece nie mają już z kim pić kawy :) .
Wednesday the 17th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów