WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD ISKRY

25 października w Bibliotece Pedagogicznej w Bytowie uczniowie, uczestniczyli w spotkaniu z młodą pisarką fantasy z Krakowa, autorką powieści ISKRA.

Katarzyna Tkaczyk przyjechała z Krakowa z wykształcenia jest kulturoznawcą. Na co dzień pracuje jako copywriter, czyli pisze m.in. teksty reklamowe. Od 2015 r. jako Valakiria aktywnie działa na Wattpadzie, gdzie publikowała w częściach Iskrę –to pierwszy tom z czterech z planowanej serii Ognistej. Jest to powieść fantasy dla młodzieży, w której główny bohater Olav odkrywa, że posiada niezwykłą moc… Pani Katarzyna bardzo ciekawie mówiła o procesie tworzenia utworu: od momentu jego powstania do wydania, z chęcią odpowiadała na wszystkie pytania młodzieży. Zachęcała młode osoby, które myślą o pisaniu, do tego, żeby nie bały się próbować i zamieszczały w sieci swoje utwory.

Dzięki organizatorom spotkania – Bibliotece Pedagogicznej i Klubowi WERS – mieliśmy możliwość poznać autorkę i jej twórczość. Z pewnością wielu obecnych zachęciła do sięgnięcia po lekturę swojej powieści lub zainspirowała do pisania własnych utworów.

Pragnę poinformować, że została zakupiona powieść ISKRA i znajduje się w bibliotece, oczywiście z autografem autorki.

Saturday the 23rd. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów