Na kaszubską nutę

Działo się 11 czerwca 2019 roku…

Ze śpiewem na ustach i garścią informacji o Kaszubach młodzież ucząca się języka kaszubskiego, przywitała gości  na corocznym Dniu Regionalizmu w szkole. Impreza ma charakter cykliczny i cieszymy się, że już po raz kolejny młodzież mogła przedstawić ciekawostki dotyczące naszego regionu oraz zaprezentować  umiejętności z Rodnej Mowy. Oczywiście, jak to wśród Kaszubów, nie mogło zabraknąć śpiewu i muzyki, którą radośnie wygrywał nam na akordeonie Piotr Gawin z klasy III TSDM. Gdzie muzyka i śpiew, tam i dobre, swojskie jedzenie, którego mogli spróbować wszyscy obecni na uroczystości, goście oraz uczniowie ZSP.

Po części artystycznej, nastąpiło rozstrzygnięcie 2 konkursów czytelniczych. Pierwszy z nich dotyczył znajomości literatury wychodzącej z pod pióra Pauliny Hendel. Wśród osób nagrodzonych, pierwsze miejsce zajęła Wanesa Kica, drugie – Patryk Majkowski , trzecie – Patrycja Szczypior.

 Kolejny międzyszkolny konkurs  to ,,Jak nie czytam jak czytam”. Laureatami  zostali:  Wanesa Kica, Patryk Majkowski oraz Michał Szczyrbowski. Konkurs trwał przez 10 miesięcy od 1 września 2018 do 10 czerwca 2019 roku. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Kolejnym miłym akcentem tego dnia, było przekazanie bibliotece szkolnej oraz bezinteresownej społeczności ZSP,  podziękowań przekazanych przez fundację Zaczytani.org za zaangażowanie w Wielką Zbiórkę Książek 2019.

,,Tam gdzie otwierały się serca-pudła napełniały książkami.” Zbiórka miała na celu stworzenie bibliotek dla dzieci i młodzieży w placówkach medycznych i szpitalnych.

              Z gorącymi pozdrowieniami  biblioteka szkolna.

Wednesday the 30th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów