Artykuły

Sielsko i anielsko

Młodzi twórcy, obdarzeni talentem artystycznym, zainspirowani kulturą i tradycją Kaszub i Pomorza, dnia 1 kwietnia 2016 roku, tłumnie wypełnili salę wystawową Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Brzmi to prawie jak żart prima-aprylisowy ale nim nie jest. W tym dniu "na Zamku” zapanowała podniosła atmosfera sztuki w "kaszubskim wydaniu”, za sprawą

XXIV PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI KASZUBSKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY W KATEGORII: PRACE PLASTYCZNE, którego organizatorem już od wielu lat jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Bytowie. Na ogłoszenie wyników przeglądu, licznie przybyli laureaci poszczególnych kategorii wiekowych i podejmowanych technik wykonywanego rękodzieła. Miło mi donieść że wśród uczniów ZSP, znalazła się dwójka "pozytywnie zakręconych artystów”, którzy dołączyli do zaszczytnego grona laureatów konkursu w kategorii -,,mała architektura” - kompozycja przestrzenna. Sebastian Matyszewski z III kl. Technikum Informatycznego zajął II miejsce a Michał Matyszewski z kl. I Technikum Informatycznego, zakończył rywalizację z wyróżnieniem. Trud i czas jaki podjęli aby wykonać konkursowe prace, zasługuje na największe uznanie, gdyż technika wyklejania kompozycji przestrzennych z zapałek nie należy do prostych czynności a już na pewno osoby ją wykonujące muszą odznaczać się niezwykłą cierpliwością i wytrwałością. Gratulujemy młodym artystom i oczekujemy na kolejne doznania i dokonania /nie tylko artystyczne/ z ich udziałem. Wszystkich zainteresowanych pracami plastycznym Sebastiana i Michała zapraszamy na wystawę, która będzie otwarta dla zwiedzających do dnia 06-05-2016 w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.

Saturday the 21st. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów