Artykuły

Myślisz Tuchomie, widzisz zwycięstwo!!!

W ostatni dzień marca zaprawiona w bojach ekipa ZSP w składzie: Marcin Cichosz, Krystian Leszczyński (obaj IV TI) oraz najmłodszy w tym gronie Jacek Kreft (z II TI) stawiła się w grodzie Chocimierza, by podjąć rękawicę w  XV Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Tuchomie jest stałym elementem na naszej konkursowej mapie i lubimy tu przyjeżdżać, bo sporo

razy odnosiliśmy tutaj sukces. Nie inaczej było tym razem. W gronie 14 znawców problematyki samorządowej wszystkie stopnie na podium zajęli nasi bohaterzy. Trzecie miejsce stało się udziałem Krystiana Leszczyńskiego (zdobył 62 pkt.). Drugi był Jacek Kreft (65 punktów). A wieniec laurowy zawieszono na szyi Marcina Cichosza (67 punktów). Najlepszy wynik nie licząc naszej wewnętrznej rywalizacji o zwycięstwo to 48 punktów, czyli nasz triumf nie podlegał dyskusji. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku na podium stały dokładnie te same osoby. Jedno jest pewne, że w przyszłym roku historia nie ma prawa się powtórzyć, gdyż Marcin i Krystian już za miesiąc staną do walki z zadaniami maturalnymi i liczymy, że odniosą kolejne spektakularne zwycięstwa. Życie nie znosi próżni, więc mamy nadzieję, że uda się wychować kolejnych przyszłych mistrzów, ku rozpaczy przedstawicieli innych szkół. Wyżej wymieniona trójka muszkieterów w połowie kwietnia stanie w konkursowe szranki w rywalizacji ze zwycięzcami eliminacji powiatowych ze wszystkich 20 powiatów, ale tam niestety o triumf będzie niezmiernie trudno. Jak mówi jednak klasyk, tanio skóry nie sprzedamy.

Saturday the 21st. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów