Artykuły

Na dobry początek

7 kwietnia trójka naszych informatyków, która wygrała szkolne eliminacje miała okazję porównać swoje umiejętności z innymi uczniami szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W Międzywojewódzkim Konkursie Informatycznym „InfoSłupia 2016” zorganizowanym przez ZSP nr 1 w Słupsku naszą

szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy III TI - Wojtek Dróżdż i Tomek Montowski oraz Krzysiek Windorpski z klasy II TI. Z 36 zawodników do finału awansowało 10 najlepszych uczniów, a wśród nich znalazł się Krzysiek Windorpski (zajął 9 miejsce). Podczas półfinału uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru z materiału obejmującego wszystkie przedmioty zawodowe włącznie z przedmiotami z klasy czwartej – tym większy szacunek dla wyniku naszego drugoklasisty. W finale do rozwiązania były zadania polegające na praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy z użyciem dostępnego oprogramowania oraz quiz składający się z trzech pytań, w którym na odpowiedź było tylko 5 sekund. Organizatorzy solidnie przygotowali się do przeprowadzenia turnieju zarówno od strony gastronomicznej jak i tematycznej, dlatego wśród pytań pojawiały się naprawdę trudne zagadnienia z niewielką ilością czasu na zastanowienie się. Ostatecznie Krzysiek zakończył zmagania na 10 miejscu co jest i tak dużym osiągnięciem. Słupsk pożegnaliśmy z satysfakcją. Debiut naszych uczniów w konkursie uznaliśmy za udany podobnie jak organizatorzy, którzy pogratulowali nam dobrego startu. Pierwsze koty za płoty – pojechaliśmy i zobaczyliśmy. Na przyszłoroczną edycję pojedziemy po więcej.

Galeria z konkursu dostępna także na stronie organizatora

Saturday the 21st. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów