Artykuły

Po kaszubsku, refleksyjnie i nastrojowo…

"Kaszubi nie gęsi i też swój język mają” – i to jaki! O zawiłościach językowych, jego barwie, długości (oczywiście wypowiadanego tekstu), a także sile przekazu mogła się przekonać licznie zgromadzona młodzież, biorąca udział w Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mὸwa”, zgromadzonej

w Bytowskim BCK, dnia 21 kwietnia 2016 r. Konkurs deklamacji 2 utworów  (wiersz i proza), przeprowadzany przez Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie już po raz 45, skupiło w  swych kręgach licznych miłośników Tatczёznё, czego dowodem była przybyła publiczność. W tym konkursie nasza szkoła ZSP  wzięła udział po raz pierwszy i to z jakim skutkiem! Biorąca udział w konkursowych szrankach Klaudia Jandernal z kl I LO w "słownych potyczkach”  zajęła I miejsce w gminie w  kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dalszy etap zmagań –powiatowy, odbędzie się 12 maja w Parchowie. Na kolejny etap, pojedziemy pełne nadziei i wiary w sukces, bo wygrana jest jak narkotyk – uzależnia. Gratulacje dla Klaudii i prosimy o więcej.

Saturday the 21st. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów