Aktualności

Filtr
 • BRĄZOWY MEDAL PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI!!!

  Karol Parzątka Lipiński

  Uczeń klasy pierwszej LO o profilu mundurowym

   

  zajął 3 miejsce i został DRUGIM WICEMISTRZEM Polski!

  podczas XI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW DO LAT 16 POLSKIEJ FEDERACJI KYOKUSHIN KARATE w Międzyzdrojach.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • Nasza młoda krew ratuje życie!!!

  25 listopada po raz drugi w tym roku szkolnym do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie zawitał autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Słupska. Nasi uczniowie, co mają w zwyczaju, ochoczo przybyli, aby ... uratować komuś życie, czyli oddać krew. Opiekunowie krwiodawstwa w naszej szkole nie muszą namawiać podopiecznych do oddawania krwi. Każdorazowo ponad 40 osób, czyli tyle, ile maksymalnie mogą przyjąć pracownicy wyżej wymienionego Centrum, staje na wysokości zadania i z uśmiechem na twarzy (to, ci którzy po raz kolejny witają się

 • Finał powiatowy licealiady dziewcząt!!!

  18.11.2015 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie brał udział w powiatowym finale licealiady dziewcząt w piłkę ręczną. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce pod opieką pani Moniki Duzowskiej. Dziękujemy dziewczynom za udział i walkę do samego końca.

  Skład drużyny: Leper Maria, Kapeluch Paulina, Jakubek Samuela, Piankowska Marlena, Breza Adriana, Stencel Angelika, Woronko Kamila, Trzebiatowska Weronika, Fabiniak Dominika, Buszman Katarzyna, Jankowska Justyna, Jutrzenka Trzebiatowska Iwona.

 • Finał powiatowy licealiady chłopców!!!

  Dnia 17.11.2015 r. nasza szkoła brała udział w powiatowym finale licealiady w piłkę ręczną chłopców w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. Nasza drużyna po zaciętych bojach ostatecznie zajęła 2 miejsce przegrywając w finale 6:8 z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wygrał również 11:3 z I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie. Trenerem drużyny była pani Monika Duzowska. Dziękujemy chłopakom za

 • Eliminacje Mistrzostw Polski klas mundurowych

   

             

   

  W minioną sobotę, 21 listopada, w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku rozegrane zostały całodniowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych. W zawodach rozegranych na obiektach Kujawskiej Szkoły Wyższej wystartowało 106 uczniów z klas mundurowych, którzy walczyli o awans do ogólnopolskiego finału.

  Młodzi bytowiacy, uczniowie pierwszej klasy mundurowej w ZSP zakwalifikowali się do finału zajmując wysoką lokatę!!!

  Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych miały na celu wyłonienie najlepszych 90 zespołów, które w kwietniu 2016 roku zmierzą się w finale turnieju w Ostródzie. Zwycięzca weźmie udział w międzynarodowym Cadet World Championship.

  We Włocławku startowały 53 dwuosobowe drużyny, aż o 13 zespołów więcej niż w Krakowie. Rywalizowały drużyny z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowała jedna dwuosobowa drużyna: Karol Parzątka Lipiński i Adam Osowski z klasy I LO o profilu mundurowym.

  Chłopcy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału, biegle zaliczając testy sprawnościowe i test wiedzy!!! GRATULUJEMY!!!

  Teraz trzeba tylko dobrze przygotować się do FINAŁU TEGO TURNIEJU, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2016 r. w OSTRÓDZIE.

 • X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  13 listopada 2015 r. czwórka uczniów naszej szkoły (Marlena Piankowska, Grzegorz Tryba, Grzegorz Stanisławski, Bartosz Tybora) wzięło udział w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

  Młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP Bytów

  W ramach ŚTP 2015 w naszej szkole odbędą się następujące wydarzenia:

  - Spotkanie z przedsiębiorcami z Powiatu Bytowskiego
  - Prezentacja oferty PKO BP przez pracowników baku i roli bankowości we współczesnym świecie
  - Wizyta uczniów w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „Stolem” w Bytowie
  - Rozstrzygnięcie konkursu na „Logo firmy”
  - Udział wybranych uczniów w konkursie dotyczącym wiadomości o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

 • Rejonowe zawody futsalu chłopców!!!

  Dnia 4 listopada 2015 r. nasza szkoła była organizatorem finału rejonowego licealiady o puchar starosty bytowskiego w futsalu chłopców. Startowały 4 drużyny z powiatu bytowskiego: ZSP Bytów, I LO Bytów, LOMS Bytów oraz ZSEU Bytów. Mecze odbywały się 2 x 12 min. Nasza drużyna

 • Jakże zdolna młodzież nasza...

  10 listopada w BCK w Bytowie z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowani przez Panią Beatę Sandak i Panią Halinę Sałdan zaprezentowali się w spektaklu teatralnym pt. „Ocalić od zapomnienia – Historia małych powstańców”. Młodzież ukazała widowni momenty trudne i tragiczne, ale też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów, nie zaniechali walki o Ojczyznę. Przedstawili historię, o której nigdy nie wolno nam zapomnieć. To była bardzo piękna, niezwykła lekcja historii, lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

   

 • Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku

 • Kolejny sukces

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza uczennica Malwina Kakowska (kl. III TI), została laureatką konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Lokalną Grupę Rybacką "Pojezierze Bytowskie".

  Konkurs pn. "Jeziora  i  rzeki  Pojezierza Bytowskiego w obiektywie" miał na celu m.in. ukazanie walorów turystycznych, przyrodniczych i kulturowych, kształtowanie wśród uczestników  konkursu postawy wrażliwości i otwartości na piękno lokalnych walorów przyrodniczo – krajobrazowych ich poszanowania oraz promowanie dziedzictwa przyrodniczo – krajobrazowego obszaru naszego regionu.

  Malwina zajęła trzecie miejsce w II kategorii – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Współpraca z Politechniką Koszalińską

  W dniu 7 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie wykładowców z Politechniki Koszalińskiej: dr inż. Roberta Tomkowskiego i dr inż. Piotra Piątkowskiego z uczniami klas technikalnych . Wizyta ta jest kolejnym spotkaniem w ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Koszalińską. Pierwsza część wykładów dotyczyła budowy motocykli  oraz stosowanych w nich systemów bezpieczeństwa. W wykładach tych brały udział klasy II, III i IV Technikum Samochodowego. Druga część  spotkania  była skierowana

 • A może...

 • Specjalne wyróżnienie

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - relacja

  W dniach od 17 do 21.11.2014 r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów  7 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To wydarzenie, w ramach którego przedsiębiorcy, szkoły, instytucje oraz organizacje pozarządowe wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoim regionie.

  W ZSP odbył się cykl spotkań związanych ze ŚTP. Rozpoczęło je spotkanie z przedsiębiorcami, które odbyło się 18.11 na auli. Tego dnia odwiedzili szkołę nasi absolwenci

 • Relacja z pobytu w Portsmouth

  Minął już pierwszy tydzień zmagań uczniów z klasy 3TI z praktykami w Anglii. Uczestnicy publikują swoje spostrzeżenia na naszej stronie w zakładce poruszającej tematykę projektów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole czyli TUTAJ. Zainteresowanych odsyłam także do galerii listopadowej ze zdjęciami z Portsmouth.

 • Pamięć o żołnierzach wyklętych

  W ramach projektu "Nasz patriotyzm" młodzież ZSP przygotowała inscenizację pt: "Przywróćmy ich pamięć - historia żołnierzy wyklętych".

  Występ w Bytowskim Centrum Kultury był niekonwencjonalną lekcją historii. Celem inscenizacji było uświadomienie młodemu pokoleniu jak ważny jest aspekt wolności. Zaangażowanie młodzieży pozwoliło

 • Przywrócić pamięć-historia żołnierzy wyklętych

 • Zbieramy stare telefony

  Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz

 • Może własna firma?

  We wtorek 21.10.2014 r. uczniowie klasy III AW wraz wychowawcą Anną Strasser wybrali się do Bytowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Klasa wzięła tam udział w zajęciach poświęconych zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Prowadzący zajęcia p. Gański wyjaśnił młodzieży, gdzie powinni

 • Konkurs na prezentację multimedialną

  III EDYCJA KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ 
  „LAS WOKÓŁ NAS”
  2013 – Rok Jezior Pomorza

  Konkurs adresowany jest do uczniów, którzy wykonają samodzielnie prezentację multimedialną na jeden z trzech tematów do wyboru:
  1. Tajemnice jezior Pomorza.

 • Wyniki AUTUMN SPELLING COMPETITION

  31 X 2013 roku odbył się I etap konkursu z języka angielskiego AUTUMN SPELLING COMPETITION. Były to eliminacje szkolne, podczas których chętni uczniowie pisali dyktando w angielskiej wersji językowej. 4 uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu (F. Sobol – kl. ITI, R. Neumuller – kl. IITI, M. Gibała – kl. IVTI, D. Polak – kl. IVTS). Kolejny etap VI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie 22.11.2013r. Do głównego finału 

 • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

  Dnia 12.11.2013 przeprowadzono  u nas w szkole konkurs informatyczny „Bóbr”.  Konkurs miał charakter jednorazowego testu wykonywanego on-line na oprogramowaniu konkursowym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów. Test składał z 24 pytań za 3, 4 lub 5 punktów. Rozwiązanie zadania polegało na wskazaniu

 • Najlepsza frekwencja w październiku

  Wyniki konkursu na najlepszą frekwencję wśród klas ZSP zawsze ogłaszne będą w zakładce konkursu. Aktualnie policzone zostały klasy za obecności w październiku. Sprawdź swoją klasę.

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  Nasza szkoła w dniach 18 do 24 listopada 2013r. bierze udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, w ramach którego odbędzie się cykl spotkań z młodymi przedsiębiorcami z naszego regionu oraz konkurs na plakat pt „Moja droga do sukcesu zawodowego” połączony

 • Gratulacje

  Miło nam poinformować, że uczeń klasy III TI (technik informatyk)

  Krystian Matyszewski

  otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest najwyższą nagrodą promującą pracowitość ucznia, jego sumienność w pracy, aktywność i ambicje. Prestiżowość nagrody sprawia, że działa aktywizująco na młodzież, zachęca do pracy i zdrowej rywalizacji. Aby ją otrzymać, Krystian musiał spełnić pewne warunki, między innymi uzyskać najwyższą średnią ocen w szkole oraz wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w wybranej dziedzinie nauki co poświadczył bardzo dobrymi ocenami.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Konkursy szkolne

  W tym roku odbywają się dwa konkursy, w których biorą udział wszystkie klasy ZSP z wyjątkiem klas maturalnych kończących naukę w danym roku szkolnym. Pierwszy to znany już konkurs na najlepszą frekwencję,drugi to konkurs na najlepszą klasę w naszej szkole. Regulaminy konkursów dostępne są w strefie ucznia. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody!

 • Praktyki klasy 3TI

  LLPZwyczajowo w listopadzie przypada termin miesięcznych praktyk dla naszych informatyków z klasy 3. Po raz drugi nasi uczniowie w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci wyjadą na 2-tygodniowe praktyki do niemieckiej oraz estońskiej szkoły. Grupa pod opieką pani Sylwi Kontny- Białogłowicz wyjechała 3 listopada na niemiecką wyspę Rugia do miejscowości Putbus. Relację z pobytu uczniowie będa opisywać tutaj natomiast zdjęcia pojawią się w listopadowej galerii.

 • Czas na zmianę

  LLPPołowa praktyk dla uczniów klasy 3TI minęła, zatem czas na kolejny wyjazd do Estonii. Po raz drugi nasi uczniowie w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci wyjechali na 2-tygodniowe praktyki do estońskiej szkoły. Grupa pod opieką pana Romana Lisińskiego wyjechała w sobotę 16 listopada do miejscowości Haapsalu. Relację z pobytu uczniowie będa opisywać tutaj natomiast zdjęcia pojawią się w listopadowej galerii.

 • Święto Niepodległości

 • Targi Edukacji i Pracy pn. „TWOJA DROGA-TWOJA PASJA-TWÓJ BIZNES”

  25 października po raz kolejny w naszej szkole odbyły się targi pracy. Zorganizowało je Młodzieżowe Centrum Kariery w Bytowie. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Wicestarosta Bytowski Andrzej Marcinkowski, Wiceburmistrz Bytowa Jacek Czapiewski,Przewodniczący Rady Powiatu Bytowskiego Andrzej Hrycyna oraz Aneta Domeracka – Dyrektor ZSP w Bytowie.

  W tym roku swoją ofertę zaprezentowało 21 wystawców, wśród nich między innymi:

 • Sukces naszej nauczycielki

  Miło nam poinformować, że Pani Anna Strasser otrzymała wyróżnienie za rozprawę pt. „Porównanie wykształcenia w zawodzie ślusarz w Polsce i Szwajcarii”. Pani Strasser w nowatorski sposób zaprezentowała wybrany przez siebie problem, czym bardzo zainteresowała wykładowców Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Zapoczątkowała dyskusję, która skłoni badaczy

 • Chrzest pierwszoklasistów

  14 października po apelu odbyły się również „Otrzęsiny klas pierwszych”. Przed klasami: 1 TI, 1TS, 1 AS, 1A postawiono trzy zadania:

  1. Narysować wychowawcę
  2. Zareklamować przedmiotwylosowany z przepastnej skrzyni pani Sandak
  3. Wykonać zbiorowy taniec klasowy
  Dodatkowo klasy dokonały swojej autoprezentacji w przebraniu bociana, jaskiniowców, Shreka i robotników.
  Zwycięzcą pojedynku została klasa

 • 14.X. Dzień Edukacji Narodowej

  Z tej okazji w czasie Gali nauczycielom i pracownikom naszej szkoły wręczone zostały nagrody specjalne. W poszczególnych kategoriach otrzymali je:
  1. Złota Rączka – p. Jacek Błanek
  2. Włóczykij Roku – p. Beata Sandak
  3. Strongman Roku – p. Konrad Kurkiewicz oraz p. Krzysztof Babiński
  4. Kalkulator Roku – p. Anita Szwarc
  5. Pomoc Roku – p. Danuta Turzyńska
  6. Motorniczy Roku – p. Tomasz Drab

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Nie należy zapominać o pracy jaką w przygotowanie uroczystości włozyli następujący uczniowie: Julia Starzyńska, Paulina Brzezińska, Natalia Klej, Damian Mański, Tomasz Połczyński, Szymon Cyrzan oraz Damian Dziki pod opieką naszych nauczycielek: pani Sylwi Redo i pani Sylwi Kontny-Białogłowicz.
   

 • Nowości z Estonii

  Jeżeli jesteś zainteresowany pobytem naszych uczniów w szkole w Estonii to możesz poczytać o ich wrażeniach w dziale projektów europejskich. W galerii pojawiły także w nowe zdjęcia z wycieczki na turniej Robotex do Tallina.

 • Pobyt w Haapsalu

  Relacje z wyjazdu uczniów z klasy III TI będą się pojawiały w dziale dotyczącym projektów unijnych. Informacje o grupie estońskiej będą uzupełniane na bieżąco i są dostępnej tutaj. Zdjęcia z wyjazdu pojawiają się w galerii listopadowej.

 • Autumn Spelling Competition

   
  Dnia 23.10.2012 roku w szkole odbył się konkurs z języka angielskiego - Autumn Spelling Competition - eliminacje szkolne, w którym wzięli udział uczniowie Technikum Informatycznego i Pojazdów Samochodowych. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Koszalinie 16.11.2012r. zakwalifikowało sie 4 uczniów:
  • Aleksander Boniewski klasa II TS
  • Michał Kuzio klasa I TS
  • Andrzej Kremin klasa II TS

  oraz po dogrywce:

  • Szymon Cyrzan klasa II TS

  W Koszalinie uczniowie będą musieli napisać dyktando w języku angielskim. 10 najlepszych prac zostanie wyłonionych do głównego finału.

  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie organizatora.

   

 • Konkurs na prezentację multimedialną ,,Las wokół nas”

  Zapraszamy młodzież  do wzięcia udziału w II EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ ,,LAS WOKÓŁ NAS”. Organizatorem konkursu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku – Filia nr 1 w Bytowie oraz Nadleśnictwo Bytów. Tematyka i regulamin konkursu w załączniku. Pierwszy etap konkursu zostanie przeprowadzony na terenie szkoły. Termin składania prac upływa 4 stycznia 2013 roku. Następnie, powołana komisja konkursowa wyłoni 5 najciekawszych prac. Nagrodzone prace wezmą udział w drugim etapie konkursu w fili nr 1  Biblioteki Pedagogicznej w Bytowie.

  Pytania dotyczące konkursu można kierować do Pani Magdaleny Zwary i Katarzyny Stoltmann. Konkursowe prace należy składać w bibliotece szkolnej.

  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie biblioteki.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Konkurs dla grafików

  Chcesz pokazać swoje umiejętności z zakresu grafiki komputerowej?

  Zespoł Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie ”TWOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE - KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA” o nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkursie.

  Szczegóły konkursu wraz z regulaminem dostępny jast na stronie ZSOiT.

Joomla 3 templates
Thursday the 29th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów