Aktualności

Wycieczka do Warszawy 02-04.11 2021 r.

W ramach ogólnopolskiego programu POZNAJ POLSKĘ trzy nasze klasy w szkole otrzymały wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki na zorganizowanie wycieczek historycznych.

Pierwszą klasą, która skorzystała z projektu była klasa III TI g  z wychowawcą  Panią Beata Sandak sprawcą tego wycieczkowego zamieszania.

Na początku listopada grupa udała się do Warszawy. Przez trzy dni uczniowie zapoznali się z historią stolicy. Na trasie zwiedzania nie mogło zabraknąć kluczowych miejsc: Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich, Muzeum Powstania Warszawskiego, Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckiego.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, nocleg na Starym Mieście w towarzystwie Kolumny Zygmunta III Wazy i Syrenki Warszawskiej, posiłki w klimatycznej zabytkowej restauracji na Starówce, a tzw. „wisienką na torcie” był popołudniowy koktajl w Hotelu Marriott, z widokiem na panoramę Warszawy  (z czterdziestego piętra). Do tego przejazd zabytkowym autobusem z lat pięćdziesiątych minionego stulecia, tzw. Ogórkiem i zabawa w czołgistów w zabytkowym słynnym obiekcie „Rudy102”.

Chcielibyśmy podziękować Stowarzyszeniu Koło Polarne,  pod kierownictwem Pana Roberta Dominiaka, ponieważ te wszystkie atrakcje przygotował łamiąc wszelkie stereotypy nudnych wycieczek, gdzie trasa opiera się na podziwianiu panoramy z autokaru. Uwierzcie do dzisiaj bolą nas nogi!!!

 

Joomla 3 templates
Wednesday the 17th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów