Aktualności

Nasz mały regionalizm

Młodzież miała również okazję przekonać się, jak wygląda kaszubska gościnność. Uczestnicy konkursu pokazali się także od strony kaszubskiej, czytając utwory pisarzy regionalnych, byli to  uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego. Gościem dzisiejszego spotkania była hafciarka

z Rekowa Renata Delevaux .  Całą uroczystość Natalia Pluto Prądzinska uświetniła grając na trąbce. Organizatorzy zadbali również o tradycyjny kaszubski poczęstunek: chleb ze smalcem, wędliny oraz drożdżówkę.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękują organizatorzy: Aniela Jereczek,  Magdalena Ślepa i Katarzyna Stoltmann,  jak również  zapraszają od września na drugą edycję konkursu „Czytamy w metrach”.

Joomla 3 templates
Thursday the 7th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów