Artykuły

Przybyli, zobaczyli, ktoś inny wygrał

Nasi uczniowie po raz kolejny zaznaczyli swoją obecność na mapie konkursowej naszego województwa. W czwartek 7 kwietnia pojechaliśmy na Półfinał II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbył się w Słupsku. W tym roku konkurs ten zyskał rangę ogólnopolską, bo w tym samym czasie rywalizację podjęli również uczniowie w Białymstoku i Siedlcach. Nasza

szkoła reprezentowana była przez troje uczniów klasy mundurowo- sportowej: Marlenę Piankowską, Karolinę Balińską i Karola Parzątka Lipińskiego. Zawody polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Nasza trójka wypadła na miarę swoich możliwości zdobywając razem prawie 70 punktów (na 120). Niestety ilość zdobytych punktów nie dała naszym miejsca premiującego awans do finału. Ostatecznie zajęliśmy miejsce 7, a cztery pierwsze drużyny weszły do finału. Do  miejsca czwartego zabrakło kilku punktów- było blisko. Indywidualnie Marlena była 8.

Dzień później pełni zapału stawiliśmy się w stolicy województwa, by walczyć ze znawcami trudnej problematyki samorządowej w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W zmaganiach na poziomu powiatu wzięło udział dokładnie 413 uczniów. Najwięcej w powiecie gdyńskim, a najmniej...gdańskim. Z testem, w którym lwią część stanowiły pytania zamknięte, ale było też 8 pytań otwartych, nasi Panowie: Jacek Kreft (II TI) i prawie już nasi absolwenci Krystian Leszczyński i Marcin Cichosz (IV TI) poradzili sobie więcej niż dobrze, zdobywając odpowiednio 38,34 i 36 punktów (na 50). Zwycięscy okazali się prawie nieomylni zdobywając po 48 punktów. Nasi trzej muszkieterowie w gronie ponad 80 osób zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce, nie będąc wcale tłem dla najlepszych. Co ciekawe, byliśmy jedyną szkołą, która miała aż trzech przedstawicieli w gdańskim finale. Na koniec zmagań oprócz ciekawych książek, które padły naszym łupem, mogliśmy uścisnąć dłoń włodarzy naszego Sejmiku Województwa, czyli Przewodniczącego Jana Kleinszmidta, jego zastępcy Jerzego Barzowskiego i radnego Mirosława Batrucha. Cała trójka to przedstawiciele ziemi miastecko- bytowskiej. Może za kilkanaście lat nastąpi zmiana warty i inna trójka zasiądzie w ławach Sali im. Lecha Bądkowskiego, gdzie gromadzą się radni Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Saturday the 21st. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów